özel dedektif özel dedektif

Kadınlar neden aldatır

Firmamızın 15 yıllık tecrübesine dayanarak aldatma olaylarında evli çiftlerdeki aldatma olaylarının %50 erkeklerde iken %50 kadınlarda gözükmektedir.Erkekler genelde sosyal olan kesimi bir kadının kendisine kur yapması durumunda buna kayıtsız kalmıyor ve bu erkek 40 yaşını geçmiş ise resmen ikinci baharını yaşama hayalleriyle 40 yaşına kadar yaşamadığını düşündüğü aşkı heyecanı yaşamak istiyor.

Uzun yıllardır bayan adam ilişkileri ve aldatma ihanet olayları gündeme geldiğinde akla anında Erkeklerin eşlerini aldatması hep gündemde ve konuşulur. Erkeğin bu aldatmayı ” ne biçimde bir kadınla” yaptığı ve kim olduğu önemsenmez. Adam bu işi ” öte bir kadınla” yapmaktadır. Bu öte kadınların bir bölümü da tıpkı adam buna benzer evli bir kadındır. Erkeklerin aldatması bazen birçok aleni bir biçimde olur hatta bir takım erkekler yaptıkları kaçamakları çapkınlıkları büyük bir marifetmiş buna benzer ballandıra ballandıra büyük bir yengi kazanmış buna benzer aldatırlar..

Kadınların aldatması biraz mahrem kalmaktadır. Çünkü bayanlar erkekler buna benzer bunu bir övünme ya da meselesi haline getirmezler. Bir Taraftan toplumumuzda çapkınlık yapan eşini aldatan erkekler yadırganmazken Kocasını aldatan bir bayan deşifre olduğunda adeta kıyamet kopar büyük bir sansasyon haline gelir.

Tek eşliliğe inanan ( monogam ) bayan ne biçimde olurda erkeğini aldatır? Nedenleri nelerdir?

Birliktelikte sevgi, aşk, romantizm, heyecan, sürpriz arayan genellikle kadındır. Adam için eve giderken eşine çiçek götürmek, özel günlerinde(doğum bugünü , evlilik yıldönümü) ödüller almak Kolay ve gereksiz geliyorsa; yağmurlu havada yürümek, ormanda koşmak, el ele tutuşmak bir şey anlam etmiyorsa; adam eşine, kadınına duygusal olarak ulaşmıyor yetemiyor demektir. Bu duygular yok olamayacağına yönelik , kurallar ortam elverişli ise bayan eşini, sevgilisini aldatabilir.

Diğer bir aldatma nedeni de kadına devamlı olarak uygulanan sözel ve fizyolojik şiddettir. Yaptıkları küçümsenen, aşağılanan, devamlı olarak dayak yiyen bir kadın; günün birinde kendisine iltifat eden ” adam mahaline koyan” sevgi sözcükleriyle hitap eden bir erkeğe “tesadüf” edebilir. Böylece kendisine güven gelir. Devamlı Olarak eleştirilen bayan kendisini eksik , değersiz hisseder, onu “onore” eden, ölçüt verici birisi bir ilişkiyi başlatabilir. Böylece hem fizyolojik olarak gücü yetmediği erkekten intikam alır, aynı zamanda “işe yaradığını” keşfeder…

Erkek açısından aldatılan kadınların bir bölümü ” misilleme” olarak eşini aldatıp  ” eşdeğer ” konuma geçer. Ve ancak o gün rahatlarlar. Bir kısmı bunu bir kere yapar ve bırakır. Bazıları eşi devamı ettiği sürece yapar. Diğerleri ise bu “yenidünyadan” kendilerini kurtaramazlar. Devamlı Olarak eşini aldatan erkeklerin bazıları; suçluluk hissi ve vicdan azabı çekmemek için eşlerini bir biçimde aldatmaya teşvik ederler. Cinsel sapıklığa yatkın olanlar ise, eşinin farklı partnerlerle olmasından ve eşinin onlarla ne biçimde yatıp-kalktığını anlatmasından zevk alırlar. Bunlarda eşlerini bilerek bu yola iten grupta yer alırlar.

Kadının yer aldığı çevresi ve kulları bu tür ilişkilerle iç içeyse; zamanla özenti, yönelme ve “deneme” merakı uyanabilir. Aldatmanın sıradan olduğu ortamlarda rahatlıkla bu gerçekleşebilir. Bu aile etrafında olabilmektedir , eş-dost-akraba ya da arkadaş, iş yeri etrafında olabilmektedir .

Ekonomik yoksunluk sebebiyle eşini aldatıp  ” miras şampiyon ” kadınlarda vardır. Bir bölümü gereksinimi civarında aldatır. Bir kısmı bastırdığı her şeyi ortaya çıkarıp tatmin olmak için ek olarak sık sık aldatır. Dünyevi hayata dair çok hırsı ve talepleri kalan bayan  ” miras ve kuvvet ” cihazı için eşini aldatabilir.

Diğer taraftan toplumsal durum değişimi ve yepyeni bir ortam, yepyeni bir yaşam anlayışına girmekse aldatmaya yol açabilir. Bayan yapamadığı, bastırdığı aldatma dürtüsünü bu yepyeni ortamın rahatlığıyla gerçekleştirebilir. Kadının ekonomik özgürlüğünü kazanıp, erkeğinin “önüne geçmesi” bir takım kadınların “uyuyan dürtülerini” gıdıklayabilir.

Evlilik yaşının birçok sabah olması, kalabalık aile içerisinde hayata , eşiyle rahat ve huzurlu bir ortamda aşk yaşamayan kadınlarda aldatabilir. Kalabalık aile modelinde bayan eşiyle rahat ve bağımsız “oynaşamaz, cilveleşemez, seks yapamaz.” Bilhassa , bir taraftan gösterişli sorumlulukları varsa cinsellik ve kadınlığı 2. plana itilir. Günün birinde bu yönlerine vurgu yapan ve uyandıran bir adam kadına uygun gelebilir…

Diğer taraftan seks yaşamında erkeğin bencil davranması ve kadını düşünmemesi de aldatmaya itebilir. Bir Takım bayanlar erkeği cinsellik haricinde “iyiyse” bunu pek önemsemezler. Ama hem kaba-saba bencil, aynı zamanda sekste eşini tatmin edemiyorsa aldatma olabilmektedir .

Bir önceki yazımız olan Havalimanı'nın açılışı dedektif araştırması başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Özel Dedektiflik Derneği
telefon görüşmesi dinleme