özel dedektif özel dedektif

KARDEŞİNE 42 YIL SONRA KAVUŞTU

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde canlı Abdulkadir Özdemir (52), babasının Almanya’da imam nikahlı eşinden kalan kız kardeşi Aysel Yıldızbakan’ı (42), bir dedektif buna benzer arayarak buldu. Ağbi kardeşin 42 yıl bir sonra kavuşma bir an önce aile fertleri gözyaşlarına boğuldu.

Abdulkadir Özdemir, 1964 yılında Almanya’ya işçi olarak giden ve 1976 yılında kesinlikle dönüş yapan babasının, bir Türk kadınla evlendiğini ve bu evlilikten bir kardeşi olduğunu öğrendikten bir sonra kız kardeşini bulmaya başladı. 1986 yılından itibaren kardeşini arayan Abdulkadir Özdemir, son ikamet ettiği yer olarak belirlediği İstanbul Ortaköy’de mahalle muhtarından tekrar yurt dışına çıktığını öğreniyor.

Aramayı bırakmayan Abdulkadir Özdemir şimdi web üzerinden kardeşini bulmaya karar veriyor. Çocukları ve yeğenleri ile toplumsal paylaşım sitesi Facebook’ta arayışını sürdüren Özdemir, resminden kardeşini tanıyarak, site üstünde sözlü olmayan yer alan telefon ile kardeşine ulaşıyor.

Telefon ile görüşen 2 kardeş, Ereğli’de buluşmak amaçlı sözleşiyor. Ereğli’ye ağabeyinin evine oğlu Haluk Kazan ile beraber gelen Aysel Yıldızbakan, ilk defa görüştüğü ailesine sarılarak uzun müddet ağladı. Akrabalarına uzunca sarılıp ağlayan Yıldızbakan, ikamet ettiği kimsesizliği “Allah kimseyi ailesiz bırakmasın” sözleriyle dile getiriyor.

BURNUNDAN TANIDI

Kardeşini bulduğu amaçlı birçok sevinçli olduğunu vurgulayan Abdulkadir Özdemir de hislerini böyle ifade etti: “Kardeşimi bulmaya başladım. İstanbul Beşiktaş nüfus müdürlüğüne yazı yazdım. Yazıma ‘Kardeşinizin izine rastlanmamıştır’ diye karşılık geldi. İstanbul Ortaköy’de kardeşimin oturduğu işaret edilen mahallenin muhtarını buldum. Muhtar kardeşimin evlerini satarak yurt dışına gittiklerini ifade etti . Yıllarca aradım, bundan bir hafta bir önce internette Aysel Yıldızbakan diyerek internete girdim. Karşıma 2 adet resim çıktı. Resimlerde kardeşimi tanıdım. Kardeşimi burnundan tanıdım. Şu anda da birlikteyiz. Bir ek olarak da ayrılmayacağız.”

Ağabeyine ve ailesine 42 yıl bir sonra kavuşmanın mutluluğunu canlı Aysel Yıldızbakan ise ikamet ettiği yalnızlığı böyle dile getirdi: “Bu mutluluğumun tarifi yok. Doğduğumdan itibaren kime benzediğimi, ailemin ne ile birileri olduğunu daima heyecan ediyordum. Kendimi mantar buna benzer hissediyordum. Ama değilmişim. Birçok mutluyum. Birçok hoş kız kardeşim var. Haberleştiğimiz günden itibaren hiç uyumuyoruz. Sevinç gözyaşları döküyoruz. Bu mutluluğun tarifini yapamıyorum. “

Bir önceki yazımız olan Kazak annenin yardım isteği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Özel Dedektiflik Derneği
telefon görüşmesi dinleme