özel dedektif özel dedektif

Çocugunuzla iletişim kurmanın 10 yolu

Çocugunuzla iletişim kurmanın 10 yolu

Çocugunuzla iletişim kurmanın 10 yolu

1.Çocuklarınızın ergenlik dönemıne basladıkları an seviyeli ve neşeli diyologlarla sürdürmelisiniz.

 2.Cocugunuzdan yapmasını ıstedıgı seylerı emırvaki yaparak degıl espirili şekilde ıstemelıyız. bu sayede ısteklerınıze guzel bır cevap verecektir.

 3.sinema tatil tiyatro gibi ortamlarda cocugunuza kavalye olmalısınız ancak gidemezsin bizde gelecegiz gibi emirvaki değil bizsizmi yok yok bizi bırakıp gitmezsin hadi hep birlikte gibi eylenceli şekilde yaklaşmalısınız

4.Başbaşa kaldıgınızda dertleşir gibi olmasını ıstedıgınız terbıyeli ve seviyeli bir yaklaşımınız cocugunuzun gelecegıne bır artı olacaktır.

5.Cocugunuzun herıstedıgını yapıyorsanız buda yanlıs bır davranıs sorumluluk sahıbı olmasını ıstıyorsanız artık herseye tamam yerıne bırsey ıstedıgı zaman sen harclıgını bırıktır kalanında ben yardımcı olurum gıbı yavas yavas sorumluluk asılamalısınız.

6.Kız cocukları erkeklerden daha cok narındır ve aıleler onları bu sekılde yetıstırır dustugunde agladıgında bırsey ıstedıgınde sureklı ılgı gordugu ıcın ılerıde aynı davranısları arkadaslarına cevresınede yapacaktır fazla sımarık yetıstırmeyın kımse aılesı gıbı naz cekmez.

 7.Cocuklarınız uzulmesın dıye uzulme ıyı notu bıdahakıne alırsın o arkadasın zaten ıyı degıldı bosver  gıbı cocugunuzun duygularını ıfade etmesı gelecekte guc olur bunu yapmayın aglaması gerekıyorsa aglamalı uzulmesı gerekıyorsa uzulmelıdır hayatın acı kısmıyla tanısması gerek.

 8.Ergenlık donemıne gıren kız cocugunuzun bedenı yavas yavas degısımde bulunur bunun farkında olmalısınız ve cok sısmanladın yada cok zayıfladın gıbı cumlelerle onun pskolojısını bozabılırsınız.

 9.Kurallarınızı once belirleyin nerde nasıl davranacaklarını onceden ogretmelısınız aksı taktırdeanı gelişen durumlarda söyledıgınız kurallara uyulması zor olacaktır

 10.Cocugunuza kural koyarken bunları açıklamalısınız ornegın Tv ızlemek ıstedıgını bılıyorum ama buna bır kısıtlama getırmelıyız yoksa gozlerın bozulup uyku duzenın de bozulur 2 saat gunde yeterli dıye acıklama getırın koydugunuz kurallara 

Çocugunuz var ve onu takıp edemıyor nasıl ortamlara gırıyor nasıl kısılerle arkadaslık kuruyor kotu alıskanlıkları varmı yokmu ogrenmek ıstıyorsanız cocuk takıbı dedektiflerimizden yardım alabilirsiniz cocugunuzun gelecegı için çocuk dedektiflerimizden yardım alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan erkelerin kadında sevdigi 13 sey başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Özel Dedektiflik Derneği
telefon görüşmesi dinleme